Morpenguen Danışmanlık 2009 yılında eğitim hayatına başlayan profesyonel bir web sitesidir.

Yılların vermiş olduğu farklı iş tecrübelerimiz sonucunda, profesyonel olduğumuz alanlarda sizlere Danışmanlık Hizmeti ve çözüm ortaklarımız olan eğitim firmaları ile birlikte Eğitimler sunuyoruz.

Morpenguen Danışmanlık olarak profesyonel kariyerlerimiz sonrasında yıllardır Kurumsal ve Bireysel danışmanlıklar, eğitimler sunuyor ve/veya organize ediyoruz.

Deneyimlerimiz ve tecrübelerimizi bilgimizle harmanlayıp, katılımcılarımıza uzman olduğumuz konularda eğitimler sunuyoruz.Ulaş Çardak

Eğitmen & Danışman & Konuşmacı


Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Lisans eğitiminin ardından yine Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi Bölümünden Onur Öğrencisi olarak mezun oldu.

1994 yılından itibaren iş hayatında olan 1977 doğumlu, 3 çocuk babası olan Ulaş, hizmet sektörü ile başlayan çalışma hayatına 1997 yılından itibaren sigorta, finans sektörüne geçerek devam etti. Cine5 – Halk Sigorta T.A.Ş – American Life Hayat A.Ş – Yapı Kredi Sigorta A.Ş. – Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş’ de görev aldı. Bu süreç içerisinde Müşteri Hizmetleri, Pazarlama, Stratejik Pazarlama, Satış, Teknik Sigortacılık, Çoklu İletişim Kanalları Yönetimi, Raporlama Yönetimi bölümlerinde sorumlu olarak çalıştı.

2007 yılında kendi e-ticaret sitesi ve ekibini kurarak niş bir piyasada bir yılı aşkın bir sürede faaliyet gösterdi. Daha sonra 2008 yılında gelişmelerle birlikte bir Marketing firmasında Bilgi İşlem ve Operasyon Müdürlüğü görevlerini yerine getirdi. 2010 yılında kozmetik sektöründe lider bir firmanın yeni kurulan Network Marketing şirketinin kuruluşu ve sistemin yapılandırılması görevini Genel Müdür Yrd. ve Danışman unvanları ile sonuçlandırdı.

Bugün aktif olarak Eğitmenliğe devam ediyor.

Bir çok eğitim kurumunda Kurumsal “MS Office, İleri MS Office, E-Ticaret, Girişimcilik, Kariyer, İnteraktif Pazarlama, Project, Visio vb. gibi eğitimleri vermektedir.

Bireysel olarak da şirketlere E-Ticaret Danışmanlığı başta olmak üzere, kurumsallaşma, yönetim ve bilgi işlem danışmanlığı yapmıştır. Bu çalışmalar ile birlikte web sitelerinin yönetimini de eş zamanlı olarak sürdürmüştür.

Yarı profesyonel müzisyen olarak 10 yıldan fazla süredir sahne deneyimi bulunmaktadır. Piyano ve klavye çalmaktadır. Yoğun programından fırsat buldukça canlı performanslar sergilemektedir.